SAVOIR VIVRE

Co zrobić z psem?

Ludzie coraz częściej decydują się na posiadanie zwierząt w swoim domu. Obecność małego futrzaka z pewnością wnosi dużo radości do naszego życia. Pies zazwyczaj traktowany jest jako członek rodziny i niewątpliwie towarzyszy nam podczas każdego wyjazdu.

Właściciele czworonogów powinni zapoznać się z zasadami savoir vivre, aby nie narażać stosunków międzyludzkich.

 

1. Goście w domu

Powinniśmy uprzedzić naszych gości (o ile jeszcze nie wiedzą) o posiadaniu psa. Niektórzy ludzie ich nie lubią, są na nie uczuleni badź po prostu się ich boją. W takich sytuacjach powinniśmy zamknąć naszego czworonoga w innym pomieszczeniu niż przyjmujemy gości, aby nie psuć spotkania i uniknąć niezadowolenia gości.

 

2. Psi temat

Nie należy podejmować tematu naszego pupila w rozmowach towarzyskich. Wielu ludzi ten temat nie interesuje. Takie rozmowy powinniśmy zachować dla miłośników psów.

 

3. Odpowiedzialność

Wiadomo, że pies tak jak dziecko to duża odpowiedzialność. Należy zrobić wszytsko, aby nasz pupil nikogo nie pobrudził i niczego nie zepsuł. Jeżeli nastąpi taka sytuacja, powinniśmy przeprosić oraz naprawić szkody z nawiązką.

 

4. Spacer

Z psem należy wychodzić na smyczy.
Nie dopuszczajmy do sytuacji, w której nasz pupil zaczepia ludzi badź ich straszy. Jeżeli natomiast taka sytuacja nastąpi, należy niezwłocznie przeprosić.
Przestrzegaj zakazów wprowadzania psów w niektóre miejsca, tj. plac zabaw czy zoo.
Oczywiste jest również to, że zawsze i wszędzie sprzątamy po swoich zwierzętach.

 

5. W gościach

Wybierając się w gościach nie wypada zabierać psa ze sobą, chyba że zostaliśmy z nim oficjalnie zaproszeni. Nie powinniśmy zostawiać psa samego w obcym domu czy pomieszczeniu, ponieważ może coś uszkodzić. Jeżeli nasz pies ma możliwość wyjścia na czyiś ogród należy go pilnować, aby nie kopał dziur ani niczego nie niszczył.

1 Comment

  1. Gosc

    13 kwietnia 2015 at 12:37 pm

    czasem niestety trudno wyszkolić psa ;p

Leave a Reply