BEAUTY

Błędy popełniane podczas depilacji

Aż nie chcę się wierzyć, ale to właśnie takie czynności to kategoryczne błędy popełniane podczas golenia. Bez wątpienia to one powodują, że nasze starania stają się o wiele mniej efektywne. Czas najwyższy aby 72 dni naszego życia (bo własnie tyle poświęcamy na depilacje naszego ciała) dały nam piękną i gładką skórę.

 

1. Tępa maszynka

Jednorazówki (jak sama nazwa mówi) powinnyśmy wyrzucić do kosza po każdym jednym goleniu. Oczywiście to powoduje większe koszta ale czy oszczędność ma być powodem podrażnień, infekcji czy po prostu niedogolonych nóg? Każda z nas wie, że ostra maszynka to szybsze, dokładniejsze i bez wątpienia przyjemniejsze golenie.

 

2. Golenie pod włos

Golenie pod włos zdecydowanie jest bardziej efektywne, ale znowu narażamy się na niechciane efekty. Jeśli masz wrażliwą skórę zacznij golić się od góry ku kostce, to zdecydowanie zmniejszy ryzyko podrażnień i zacięć. Pamiętaj, że nawet kiedy twoja skóra nie jest wrażliwa golenie pod włos sprzyja wrastaniu się włosków.

 

3. Początek kąpieli = golenie

Jeśli chcesz ogolić nogi podczas kąpieli odczekaj dosłownie 5 minut. Sprawi to, że włoski zmiękną a pory będą otwarte co gwarantuje bardziej precyzyjne golenie.

 

4. Golenie bez pianki

Często zaczynając golenie okazuje się, że pianka właśnie się skończyła i tu powinnyśmy zakończyć zabieg a jednak dla wielu z nas to żadna przeszkoda. Wyobrażacie sobie gdyby wasz facet golił swą twarz bez pianki czy żelu do golenia? Katastrofa! Dla skóry pianka podczas golenia stanowi barierę ochronną, a kiedy pozbawiamy ją tego jak na zawołanie pojawiają się czerwone krostki. Używając pianki ułatwiamy sobie golenie, ponieważ kosmetyk ten zmiękcza włoski i powoduję ich uniesienie tak więc nasze nogi z pewnością będą gładkie.

 

5. Brak nawilżenia skóry po goleniu

Warto po tak ‚ostrym’ zabiegu dla skóry dać jej chwilę wytchnienia i nawilżyć. Kosmetyki przeznaczone do stosowania po goleniu zawierają liczne substancje łagodzące i odżywcze a także posiadają one właściwości, które powodują, że włoski zaczną odrastać później.

 

6. Peeling … koniecznie, ale przed

Szykujesz nogi na wiosnę a twoja skóra cały czas nie jest tak gładka jakbyś chciała? Przed planowanym goleniem zapewnij sobie dokładny peeling. W taki sposób skóra będzie idealnie wygładzona (przez usunięcie martwego naskórka) a maszynka będzie mogła spełnić swoje zadanie i pozbyć się włoska już u nasady. Pamiętajcie, że peeling zapobiega wrastaniu się włosków co przy częstym goleniu niestety jest częstym objawem.

 

7. Golenie podrażnionej skóry

Nie należy golić się maszynką, jeżeli nasza skóra jest podrażniona! Uwierzcie, że lepiej zmienić stylizacje na wyjście i poświęcić kolejną godzinę przed szafą niż tak narażać swoją skórę. Krostki, zacięcia czy inne podrażnienia należy ‚wyleczyć’. Kolejna depilacja na już podrażnioną skórę tylko nasili niechciane efekty oraz narazi skórę na blizny. Lepiej odczekać parę dni niż ukrywać swoje nogi przez miesiąc.

1 Comment

  1. Irak

    3 października 2015 at 7:44 am

    Irak

    Wspaniałe pomysły kosztują grosze. Bezcenni są ludzie, którzy je urzeczywistniają. Twj blog jest tego wspaniałym przykładem…

Leave a Reply