BEAUTY

Czego nie robić swoim włosom?

Twoje włosy znowu nie chcę się ułożyć? A może umyłaś głowę, a włosy nadal są tłuste? Aż nie chcę się wierzyć, ale niektóre z naszych nawyków pielęgnacyjnych to istna katorga dla naszych kochanych włosów.

1. Rozczesywanie mokrych włosów często wiążę się z użyciem siły. Czeszemy nasze kosmyki na siłę byle by w końcu były gładkie, a tak naprawdę możemy poważnie uszkodzić strukturę włosów. Więc jak szczotkować nasze włosy?

 • Na wilgotne włosy nakładamy odżywkę (najlepiej w sprayu, co zapewni równomierne rozprowadzenie kosmetyku), która wygładza łuski włosa.
 • Rozczesywanie zaczynamy od KOŃCÓWEK.
 • Cały zabieg wykonujemy delikatnie i spokojnie (mimo napotkanego pęku).

 

2. Codzienne mycie głowy powoduje, że nasze włosy stają się suche, przez co nasza skóra zaczyna wytwarzać więcej sebum, a skutkiem tego jest przetłuszczenie. Oczywiście nie chodzi o to by przestać myć głowę, ale wykonywać tą czynność co 2 lub 3 dzień, tak aby skóra głowy powróciła do normalności dzięki czemu nasze włosy będą lśniły naturalnym blaskiem.

 

3. Zamiast masowania, wcieranie szamponu i to na niedostatecznie zwilżone włosy. Szampon nakładamy tylko i wyłącznie na mokre włosy i delikatnie, kulistymi ruchami masujemy. Taki masaż skóry głowy pobudza krążenie krwi i cebulki włosów dzięki czemu zaczynają szybciej rosnąć.

 

4. Układanie prędzej już wysuszonych włosów za pomocą ‚gorąca’ bez użycia odpowiedniego kosmetyku. Naglę musisz mieć idealną fryzurę? Nie ma problemu! Ale użyj odpowiedniego specyfiku. Drogerie pękają w szwach od preparatów typu ‚termo’. Stosując taki specyfik na suche włosy (w odpowiedniej ilości) jesteś w stanie wymodelować swoje kosmyki. Pamiętaj, że suche włosy nie są podatne na stylizacje, ponieważ nie są elastyczne, więc nie ma sensu katować je lokówką czy prostownicą.

 

5. „Aaaa… popsikam lakierem będzie ok.” Może i będzie ok, ale pamiętaj, że nadmierne używanie lakieru niszczy twoje włosy, ponieważ zatrzymuje wilgoć a rezultatem są suche i łamliwe kosmyki.

 

6. Nadmierne ilości kosmetyków. Nie są idealnie gładkie – więcej odżywki, za mało błyszczą – więcej nabłyszczacza, nadal są oklapnięte – więcej pianki… Dzięki takiemu podejściu jedynym rezultatem będzie totalnie niepożądany efekt. Kosmetyki do pielęgnacji włosów trzeba aplikować w odpowiednich ilościach i równomiernie rozprowadzać na całej powierzchni włosów.

 

7. Suchy szampon, może i działa ale stosujcie go tylko w krytycznych sytuacjach. Przy dłuższym zastosowaniu najczęściej powoduje rozwój łupieżu i podrażnienia skóry głowy.

 

8. ‚Po co mi czapka…’ Kiedy na dworze jest zimno lub wietrznie czapka z pewnością ochroni nasze włosy przed szybką zmianą temperatury lub przed totalnym poplątaniem. Moje Drogie, możecie przekazać swoim facetom, że w ich przypadku nie noszenie nakrycia głowy w niskich temperaturach powoduje wypadanie włosów.

2 Comments

 1. gosc

  13 kwietnia 2015 at 12:39 pm

  Bardzo przydatne infomacje, super!

 2. Patti

  13 kwietnia 2015 at 6:10 pm

  Nie wiedziałam, że nadmierne mycie głowy może spowodować przetłuszczanie się. Dzięki

Leave a Reply