BEAUTY

Jak ułatwić aplikacje podkładu i uzyskać naturalny efekt?

Będąc pewnego razu w drogerii na standardowe pytanie – „W czym mogę pomóc?”, odpowiedziałam: „Marzę o idealnie gładkiej cerze” i ku mojemu zdziwieniu usłyszałam: „Po co marzyć? Bóg stworzył podkłady”.  To prawda, ale jak go zastosować, by nasza twarz rzeczywiście była idealna a nie wyglądała jak maska czy paleta malarza? A więc mamy dla Was kilka wskazówek.

1. Przygotowanie skóry twarzy.

Przed przystąpieniem do malowania dokładnie oczyszczamy naszą cerę np. płynem micelarnym, mleczkiem czy żelem. W oczyszczaniu śmiało możesz zastosować dowolny kosmetyk, który najlepiej Tobie służy. Następny krok to nadanie skórze jej naturalnego pH przy pomocy tonika. Na tak oczyszczoną cerę nakładamy krem, bądź bazę pod makijaż. Po wchłonięciu się kosmetyku nasza twarz jest gotowa na fluid. Wymienione czynności sprawią, że powierzchnia skóry będzie gładsza oraz ułatwią nam rozprowadzenie podkładu.

 

2. Rozgrzanie podkładu.

Przed nałożeniem podkładu warto go rozgrzać (dokładnie opakowanie, w którym się znajduję 😉 ) np. pod ciepłą wodą. Dzięki zmianie na temperaturę zbliżoną do temperatury ciała, podkład uzyska konsystencje, która efektowniej dopasuję  się do naszej cery.

 

3. Kostka lodu.

Denerwują Cię pory, które nawet po nałożeniu fluidu są widoczne? Czas się odprężyć i zafundować sobie masaż twarzy kostką lodu. Sprawi to, że pory będą mniej widoczne, skóra bardziej jędrna, a podkład lepiej się przyjmie.

 

4. Wilgotna gąbka.

Idealny efekt krycia i łatwe rozprowadzanie podkładu osiągniemy dzięki zwilżonej gąbce do makijażu. Wilgotna gąbka nie wchłania podkładu tylko równomiernie aplikuje kosmetyk. Tak więc fluid trafia na naszą twarz, a nie pozostaje wchłonięty przez gąbkę.

 

5. Domowy i modny no make-up.

Naturalny efekt używając mocno kryjącego podkładu? Nie ma problemu, wystarczy tylko mieć wodę destylowaną. Po nałożeniu podkładu, mgiełka z wody destylowanej czyni cuda. A więc leciutko spryskujemy twarz, czekamy chwilkę i delikatnie wklepujemy. Fluid stanie się mniej widoczny oraz na dłużej pozostanie na naszej twarzy.

Nie wiesz jak wykończyć makijaż i zapewnić naturalny efekt? Odpowiedzią jest puder dla niemowląt. Jego niewielka ilość starczy by całkiem naturalnie zakończyć i utrwalić makijaż. A dodatkowym plusem jest sypkość pudru co ułatwia rozprowadzanie.

1 Comment

  1. Ola

    14 kwietnia 2015 at 7:00 pm

    pomysł z rozgrzaniem podkładu jest super:) stosuje i nie mam zastrzezen:) z checia wyprobuje inne wymieniowe sposoby

Leave a Reply